Сонячні електростанції – вигідна інвестиція у майбутнє Протягом останніх трьох років загальні потужності сонячних електростанцій в Україні зростали на 80-95% щорічно, завдяки сприятливим географічним умовам та найвищому в світі «Зеленому» тарифу. Ціна створення сонячних електростанцій щороку значно зменшується, завдяки удосконаленню технологій виробництва фотоелектричних модулів (сонячних батарей), збільшенню їх потужності, коефіцієнту корисної дії, а головне – щороку зменшується ціна 1Вт потужності батарей. Темпи розвитку сонячної енергетики можна порівняти хіба що з революцією в IT-сфері. Один метр квадратний освітлюваної сонцем поверхні здатний генерувати до 1,1 кВт електроенергії за день. Багато це чи мало? Порахуйте, скільки квадратних метрів даху, навісів або відкритих майданчиків у вашому домогосподарстві або підприємстві не затінені. Помноживши цю кількість на 1,1, ви дізнаєтеся, скільки кіловат-годин сонячної електроенергії щодня даремно розсіюється в атмосферу у вигляді тепла і відбивається назад у космос у вигляді світла. Як не втратити ці безкоштовні кіловати?
Встановіть на своєму даху або будь-якому не затіненому майданчику сонячні панелі, і ви отримаєте власну сонячну електростанцію, яка забезпечить ваш будинок або бізнес електроенергією в повному обсязі, або, принаймні, дозволить значно зменшити рахунки за електрику!
Сьогодні сонячна енергетика стає актуальною як ніколи. Глобальні проблеми з енергоносіями, залежність нашої держави від імпортних вуглеводнів, все це змушує нас шукати нові джерела енергії, а державу під егідою Євросоюзу – вкладати гроші у сонячні електростанції та «Зелений» тариф.
Якщо ще 1-2 роки тому встановлення сонячних батарей на дахах та фасадах приватних будинків було доцільне лише у випадку уникнення надто дорогого підключення до мережі, то зараз це може стати хорошою інвестицією. «Зелений» тариф для приватних осіб становить 0,18 кВт. Відсутність вимог щодо вмісту місцевої складової ще зменшує ціну приватних електростанцій. Побутовий споживач має право на встановлення у своєму приватному домогосподарстві генеруючої установки, призначеної для виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання, величина встановленої потужності якої не перевищує 30 кВт, але не більше потужності, дозволеної до споживання за договором про користування електричною енергією, та має право продавати енергопостачальнику таку енергію за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує споживання. Для обліку виробленої електрики приватними станціями використовується двонаправлений лічильник активної електричної енергії, що обліковує обсяги відпущеної в електричну мережу та отриману з електричної мережі електричну енергію, а також (додатково) сальдо між ними.
Не потрібна ліцензія, не потрібно виконувати вимоги відносно «місцевої складової», – встановити власну електростанцію і продавати електроенергію за «Зеленим» тарифом сьогодні може будь-який споживач електроенергії. Порядок продажу та обліку такої електроенергії, а також розрахунків за неї затверджується національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики. Гарантійний термін служби сонячних панелей становить 25 років. Завдяки відсутності рухливих деталей, неполадки в роботі обладнання виникають вкрай рідко. Ці передумови створюють ідеальну можливість стати незалежним від цін на природній газ та електроенергію (обігріваючи приватний будинок за рахунок виробленої електроенергії) і не тільки, адже інвестиції, вкладені у власну сонячну електростанцію на даху, мають повернутись протягом 5-6 років. Отож, для власників приватних домогосподарств будівництво власної сонячної електростанції може перетворитися на невеликий бізнес з можливістю пасивного заробітку.
Наша компанія є офіційним преставником Coenergia Group в Україні, яка є одним з лідерів в галузі екологічно чистої енергії на світовому ринку та офіційним дистриб'ютором компанії Huawei - відомого виробника сонячного обладнання. |